مفید بودن رابطه را می توان از طریق چشم متوجه شد

مفید بودن رابطه را می­توان از طریق چشم متوجه شد

حضور همسر در زندگی، پیش­گیری فوری از استرس را تامین کند.

8 آوریل، 2019

دانشگاه بریگم یانگ

 

آزمایشگاه پروفسور وندی بیرمنگام در دانشگاه بریگم یانگ آمریکا از یک دوربین مادون قرمز برای مطالعه­ی رابطه­ی ازدواج و استرس استفاده کرد.

آزمایش بدین صورت بود که: 40 زوج مشارکت کتتده سعی کردند یک تکلیف کامپیوتری چالش برانگیز را انجام دهند. بعضی از زوج ها به طور تصادفی، تکلیف را به تنهایی حل کردند و بقیه نیز در شرایطی که در کنار  همسرشان نشسته بودند و همسرشان دستشان را گرفته بود به انجام تکلیف مشغول بودند. در این حین، دوربین مادون قرمز به طور پیوسته در حال اندازه گیری قطر مرمک چشم  مشارکت کنندگان بود که از نظر فیزیولوژیکی نشان دهنده­ی استرس انسان در چشم اوست. استیون لوک، همکار پژوهشی این طرح در این باره می­گوید: «مردمک چنین واکنشی را در 200 میلی ثانیه از خود نشان می­دهد.»

ابتدا آزمایش باعث ایجاد استرس در تمام مشارکت کنندگان در هر دو گروه شد، ولی مشارکت کنندگان گروهی که دارای حمایت همسر بودند به طور معنی داری سریعتر از گروه دیگر با کاهش استرس مواجه شدند و به انجام تکلیف ادامه دادند. اندازه گیری فواید روابط اجتماعی واقعی روی سلامت انسان، بسیار نادر اتفاق می­افتد، به همین دلیل نیز این پژوهش در مجله رده بالایی چون PLOS One  به چاپ رسیده است.

این پژوهش نشان می­دهد که رابطه منجر­ به افزایش عمر افراد نیز می­شود. بیرمنگام در این مورد اضافه می­کند: «زمانی که همسرمان در کنار ماست، به راحتی می­توانیم در شرایط استرس­زا راه خود را بیابیم و با مشکلات زندگی کنار بیاییم.»

آوریل 11, 2019

0 پاسخ به "مفید بودن رابطه را می توان از طریق چشم متوجه شد"

ارسال یک پیغام

درباره ما

موسسه سلامت روان ایپا در تاریخ 1397/11/02 به شماره ثبت ۴۶۳۷۷ در راستای ارائه خدمات روانشناسی به صورت آنلاین در سراسر کشور به عنوان پر مخاطب ترین مجموعه روانشناسی در شبکه های اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است و با همراهی اساتید به نام روانشناسی و سعی بر بالابردن کیفیت آموزشی و درمانی سلامت روان جامعه دارد.
انتقادات،پیشنهادات و طرح های خود را از طریق ایمیل و یا شماره تماس های زیر با ما درمیان بگذارید⬇️
email 📧 ipaonline.edu@gmail.com
📱 09359425582
☎️ 7263 8885 021
آدرس: تهران، گاندی چنوبی، نبش ۱۳(شهاب)، زنگ از درب حیاط.

کاربران آنلاین حاضر در سایت

هیچ کاربری آنلاین نیست
X